اشتباه ، مسئله ، مشکل برخورد نحوه برخورد

اشتباه ، مسئله ، مشکل: برخورد نحوه برخورد مجلس شورای اسلامی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی دانش آموزان خاص و استثنایی باید در مدارس عادی تحصیل کنند / بطحایی

وزیر آموزش و پرورش بر آموزش مهارت‌های اجتماعی به دانش‌آموزان جهت ورود به جامعه تاکید کرد. 

دانش آموزان خاص و استثنایی باید در مدارس عادی تحصیل کنند / بطحایی

بطحایی: دانش آموزان خاص و استثنایی باید در مدارس عادی تحصیل کنند

عبارات مهم : آموزش

وزیر آموزش و پرورش بر آموزش مهارت های اجتماعی به دانش آموزان جهت ورود به جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در مراسم امضای تفاهمنامه وزارت آموزش و پرورش با بنیاد بیماری های نادر کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: من مدت زیادی نیست که با خدمات مرحوم دکتر داوودیان آشنا شدم. قطعا نیت خیرخواهانه ای که دکتر داوودیان داشتند بی تاثیر در روند کار و استمرار این حرکت نبوده هست. یکی از نشانه های مردم کشور ما استقبال از روحیه های خیرخواهانه و تشکل های انسان دوستانه هست. مردم ما همواره با نیت انسان دوستانه در پرسشها پزشکی و امراض مبادرت ورزیده اند. وجود این روحیه به علت داشتن تمدن کهن ایرانی و اسلامی و آموزه های دینی است که همه افراد را ترغیب می کند تا در این نوع کارها همکاری بورزند.

وی ادامه داد: من فکر می کنم جامعه ما در این زمینه یعنی پرداختن به بیماری های نادر کار زیادی دارد. یکی از مهمترین روش های اشاعه و گسترش این حرکت مبارک حمایت از بنیادها و موسساتی مثل بنیادهای بیماری های نادر هست. شاید اگر دو سه سال گذشته از من می پرسیدند با این بنیاد آشنا هستید جواب منفی می دادم ولی امروزه برگزاری این جلسات علاوه بر تاثیر در روند کمی و کیفی کار، روی جامعه نیز اثرگذار بوده است.

دانش آموزان خاص و استثنایی باید در مدارس عادی تحصیل کنند / بطحایی

او افزود: ورود آموزش و پرورش این حوزه ها از سه منظر بسیار ارزشمند هست؛ نخست آموزش های فردی است که دانش آموزان و اولیا باید بیاموزند در مواجه با این نوع امراض نقش پیشگیرانه ای داشته باشند تا از این طریق هزینه های درمان در آینده کم کردن یابد. توصیه دوم بحث غربالگری افراد است که متاسفانه به علت ضعف فرهنگی در بعضی خانواده ها نادیده گرفته شده است است به این صورت که خانواده هایی که فرزندانشان دچار بیماری های نادر هست؛ بیماری ارزش را پنهان می کنند و یا حتی اجازه نمی دهند فرزندانشان به مدرسه برود. این مهم به شدت روی فرزند ها اثرات منفی می گذارد و حتی ممکن است این اثرات منفی در جامعه نمود پیدا کند و شرایط نامطلوبی به جا بگذارد.

بطحایی در خصوص این تفاهمنامه توضیح داد: جهت من مایه افتخار است که می توانیم در این تفاهمنامه نقش مهمی داشته باشیم و ما این آمادگی را به طور کامل داریم و طی این تفاهمنامه همه تلاشمان را می کنیم که مثمر ثمر واقع شویم.

وزیر آموزش و پرورش بر آموزش مهارت‌های اجتماعی به دانش‌آموزان جهت ورود به جامعه تاکید کرد. 

او ادامه داد: فکر می کنم جهت ما به عنوان معلم و مسوولان آموزش و پرورش این توصیه ای که عرض می کنم از نکات دیگر مهم تر باشد و آن هم آموزش مهارت های اجتماعی به فرزند ها جهت ورود به جامعه هست. فرزند های ما باید یاد بگیرند که در جامعه ما هر لحظه کسانی حضور دارند که دچار بیماری های خاص و نادرند. فرزندان ما باید یاد بگیرند که این افراد هم حق زندگی دارند و هرگز نباید به خودشان اجازه دهند هنگامی که آنها را در خیابان می بینند به سادگی از کنارشان بگذرند. درواقع وظیفه مهم آموزش و پرورش گسترش این مهارت هاست.

او در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان خاص و استثنایی باید در مدارس عادی تحصیل کنند گفت: ما کم کم به سمتی می رویم که دانش آموزان خاص باید در مدارس عادی تحصیل کنند. لیکن فرزند های ما باید بدانند که چطور با فرزند های نابینا و معلول و یا دچار بیماری های نادر واکنش‌ها کنند.

بطحایی عنوان کرد: ما همه جوره آمادگی خود را اعلام می کنیم حتی وظیفه خود می دانیم که همه تلاش خود را کنیم امیدواریم یک کارگروه تشکیل شود تا همه موسسات و بنیادهایی که در این حوزه کار می کنند اعلام آمادگی کنند و ما هم با آنها همکاری کنیم.

دانش آموزان خاص و استثنایی باید در مدارس عادی تحصیل کنند / بطحایی

او خطاب به ادراکی افزود: ما در حال حاضر بسته های آموزشی خوبی را فراهم کرده ایم اگر فکر می کنید نیاز است مدیران یک دوره آموزشی دو ساعته را مستقیما از زبان دکتر ادراکی آموزش ببینند را فراهم خواهیم کرد حتی گواهینامه ای از این دوره صادر شود که در ترکیب مدیران موثر باشد.

واژه های کلیدی: آموزش | فرزند | آموزشی | بیماری | فرزندان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs